درباره الیمپوس


کمپانی ژاپنی Olympus یکی از برجسته ترین تولیدکنندگان تجهیزات بازرسی غیر مخرب در جهان می‌باشد که از سال 1919 فعالیت خود را با ساخت میکروسکوپ آغاز نمود و بتدریج به محصولاتی از جمله آندوسکوپ، دوربین عکاسی، تجهیزات آزمایشگاهی و تست های غیر مخرب گسترش یافت. آندوسکوپ های الیمپوس شامل دو دسته پزشکی و صنعتی می باشد که آندوسکوپ های صنعتی ابتدایی به صورت صلب و غیرمنعطف بودند و با نام بوروسکوپ شناخته می شوند، پس از آن با بهره گیری از تکنولوژی فیبر نوری اقدام به ساخت بوروسکوپ های منعطف که به نام فایبرسکوپ شناخته میشوند نمود و با ظهور تکنولوژی های جدیدتر از جمله تکنولوژی CCD نسل جدید ویدئوسکوپ ها بوجود آمدند.
شرکت اقلیم صنعت سبز به عنوان نماینده رسمی و انحصاری کمپانی الیمپوس دارای بیش از 20 سال سابقه فعالیت در زمینه فروش و خدمات پس از فروش این کمپانی در ایران می باشد.
تجهیزات بازرسی چشمی غیر مستقیم از جمله ویدئوسکوپ های الیمپوس در صنایع نفت، گاز پتروشیمی، هواپیمایی، نیروگاهی، خودروسازی، امنیتی و کشتیرانی کاربرد ویژه ای دارند.
به طور کلی محصولات بازرسی چشمی کمپانی Olympus در سه دسته بوروسکوپ، فایبرسکوپ و ویدئوسکوپ قرار میگیرد:

ویدئوسکوپ ها

ویدئسکوپ ها دارای حسگر تصویر برداری ویژه ای می باشند که تصاویری بسیار شفاف و با رزولوشن بالا ارائه می دهند. این ویدئوسکوپ ها در قطرهای مختلف با امکانات و سیستم های پردازش تصاویر متنوع، وزن کم، قابلیت اندازه گیری استریو و ابزارهای بازیابی اجسام، جزء اقتصادی ترین و تطبیق پذیرترین تجهیزات بازرسی بشمار می آیند.

فایبرسکوپ ها

آندوسکوپ های صنعتی انعطاف پذیر که با استفاده از تکنولوژی فیبرهای نوری دارای پروب های منعطف بوده و به همراه یک چشمی برای مشاهدات ساده مورد استفاده قرار می گیرد.